RUSKO 2009
Anastasia Prichodko - "Mamo"

INTERPRET:
Anastasia Prichodko

Anastasia pochází z ukrajinského Kyjeva, kde se 21. dubna 1987 narodila. Její matka je divadelní kritička a v současnosti pracuje na ukrajinském ministerstvu kultury. Není proto překvapením, že právě ona vypěstovala v Anastasii kladný vztah k umění. Od dětství se učila hrát na klavír, flétnu a kytaru, nejvíce se ale věnovala zpívání. Na konzervatoři vystudovala obor folkový zpěv, zúčastnila se několika festivalů a to i za hranicemi své vlasti. Největší slávu jí ale přineslo vítězství v sedmé řadě ruské pěvecké soutěže Fabrika zvjozd, díky které se dostala na přední příčky hitparád na Ukrajině i v Rusku. Její hudba se orientuje především na tradiční folkové prvky východoslovanské muziky. Mezi její koníčky patří thaibox a střelba, ráda také hraje šachy a jezdí na koni.
     Anastasia se měla původně zúčastnit ukrajinského národního finále, z něho ale byla diskvalifikována za porušení pravidel. Její odpovědí byla stížnost u soudu a také u prezidenta Ukrajiny. Požadavky jejího managementu na zrušení národního kola byly nakonec zamítnuty, avšak dne 5.3. byla po vzájemné dohodě přijata jako šestnáctá účastnice ruského finále. To nyní těžce nesou jak diváci v Rusku, tak především jednotliví interpreti. Ruské televizi přišlo přes 1500 přihlášek do národního kola, z nichž byla za přísných podmínek vybrána finálová patnáctka. Nikoho tak nepřekvapí rozčarování soutěžících, kterým po dlouhých týdnech příprav vyfoukla vítězství diskvalifikovaná zpěvačka z Ukrajiny, která měla navíc pouhé dva dny na nazkoušení své písně pro ruské kolo.
zdroj: eurovize.sblog.cz