Eurovision Song Contest - Velká cena Eurovize (Eurosong)

Aktuality a novinky

FINÁLE - favoriti a outsideři


FINÁLE

favoriti
a
outsideři


výsledky jednotlivých anket

     Už pouhé hodiny nás dělí od finálového večera Eurovision Song Contest 2009. Zde je poslední tipování toho, kdo má největší šanci na vítězství 54. ročníku ESC.
 
     V „The Big Poll“, umístěného na nečtenějších stránkách o soutěži ESC, ESCtoday.com, bylo vybráno 9 zemí, které mají největší šanci na triumf. Zde jsou:
- Ázerbájdžán
- Bosna a Hercegovina
- Francie
- Řecko
- Island
- Norsko
- Turecko
- Ukrajina
- Velká Británie
 
     Během hlasování stránky Oikotimes.com vznikla remíza. Podle hlasujících vyhraje buď Velká Británie nebo Řecko. Vysoké šance má také Norsko, Španělsko a Island. Poslední místa obsadilo Rusko, Chorvatsko a Rumunsko.
 
     Podle fanoušků, členů jednotlivých OGAE klubů, vyhraje dnes Norsko. Za Alexandrem Rybakem se umístila také Francie, Švédsko a Bosna a Hercegovina.
 
     Bookmakeři dávají největší šance také Norsku. Věří také Řecku, Turecku, Velké Británii a Ázerbájdžánu. Nejvyšší kurz, a tedy také nejmenší šance na výhru, dávají Chorvatskou, Izraeli a Litvě.
 
     Norsko vítězí také v anketách na ostatních zahraničních stranách, mimojiné na Euroforum, Sechuk, Eurovision-Spain, nebo ESCstats.
 
     A co na to historie a statistika? Pokud budeme brát v úvahu umístění jednotlivých zemí v letech 2000 až 2008, má teoretické šance na vítězství opět Rusko, Řecko, Ukrajina nebo Turecko.
 
     Vyplní se tipování hlasujících fanoušků v jednotlivých anketách? Je důležité dodat, že letošní Eurovize je výjimečná - o vítězi rozhodnou z 50% diváci a z 50% odborná porota. To znamená že letošní vítěz může být opravdovým překvapením.
 Cena pro letošního vítěze...


Žádné komentáře