Eurovision Song Contest - Velká cena Eurovize (Eurosong)

Aktuality a novinky

Tisková konference vítěze ESC 2009


Tisková konference vítěze ESC 2009

Alexander Rybak
NORSKO

     Hned po předání ceny a závěrečném vystoupení vítěze, proběhala tisková konference.
 
     Setkání s novináři a fanoušky začalo tancem a zpěvem vítězné písně na stole. Šéf norské delegace Stian Malme gratuloval mladému vítězi a přiznal že je na něj velice pyšný.
 
     Na dotaz, zda si myslí, že mu k vítězství pomohl běloruský původ, odpověděl - ano, ale ne v politickém smyslu. Klíčem k úspěchu byl mix - Bělorusko je velmi melancholický národ, a Norové jsou asi nejveselejším národem na světě.
 
     Novináři se také ptali na norskou verzi soutěže „SuperStar“, ve které zpěvák skončil již v semifinálovém kole. Alexander přiznal, že nebyl ještě tak dobrý. Dodal, že jeho "Fairytale" vyhrálo proto, že skladba měla příběh.
 
     Na konferenci také padl nápad, aby napsal Alexander píseň v ruském jazyce a touto písní otevřel příští ročník Eurovize. Vítěz odpověděl, že tak učiní.
 
     Rybak také informoval, že 20. června vyjde mezinárodní verze alba, nazvaného "Fairytale". Kdyby mohl hlasovat ve finále, hlasoval by pro Island a dodal že se mu také líbila skladba Ukrajiny.
 
     „Je to skvělý pocit. Chci se teď bavit, být se svými přáteli, těšit se z této chvíle,...“ - shrnul vítěz letošní Eurovize.


Vítězná skladba:Žádné komentáře